Co to jest most protetyczny?

Most protetyczny będzie odpowiadał za odtworzenie utraconego zęba poprzez mocowanie korony do zębów znajdujących się obok. Most będzie składał się z dwóch koron protetycznych, które są po obu stronach braku zębowego. Służą one jako filary i dlatego w ten sposób można stabilnie uzupełnić brakujący ząb lub zęby.

Tego typu rozwiązania są skuteczne nawet do trzech zębów brakujących obok siebie. Most powinno się wykonać w momencie, gdy chcemy zabezpieczyć się przed przemieszczaniem się zębów w przypadku lub w uzębieniu. Jest to naturalna metoda na zamknięcie wolnego miejsca. Jeśli chcemy uniknąć zaniku kości, unikać chorób dziąseł. Będzie można również zadbać o prawidłowy zgryz z zachowaniem należytego rozkładu sił w czasie żucia. Dodatkowo będzie również szansa na uzyskiwanie pięknego uśmiechu. Obecnie wykorzystuje się dwie formy działań w ramach których powstawać będą mosty protetyczne w formie tradycyjnej porcelanowej jak i też mosty, które mają charakter kompozytowy i powstają z użyciem włókna szklanego. Mosty wykonuje się z takiego samego materiału jak korony protetyczne. Mamy różne formy, jednak zawsze trzeba je dopasować do konkretnego pacjenta i jego osobistych problemów z uzębieniem. Na wykonanie mostu najczęściej potrzebować będziemy przynajmniej trzech wizyt. Na początku będzie trzeba wykonywać dokładne badania oraz będzie można przygotować zęby.

Dalej dopiero będzie szansa na przymierzenie mostu, który jest wstępnie ukształtowany i dopiero w ostatniej trzeciej wizycie będzie można scementować całą wykonaną pracę. W trakcie realizowanych zadań będzie trzeba między innymi doprowadzić do oceny tego jak wygląda ułożenie zębów, będzie trzeba również zatroszczyć się o dopasowanie kolorystyczne uzębienia. Nie można zapominać, że ważną sprawą będzie zawsze realizowanie odpowiedniego szlifowania, które ostatecznie będzie odpowiadać za ukształtowanie takiego zęba. Cena mostu uzależniona będzie od wielu czynników i musi być dopasowana do warunków, w jakich będzie wykonywany.