Super Mario – marka, która bawi dzieci na całym świecie już od ponad 30 lat!

Super Mario to kultowa seria gier platformowych. Przygody małego dzielnego hydraulika i jego kolegi Luigiego znali wszyscy, którzy dorastali w latach 80 i 90. Nic zatem dziwnego, że właścicielom marki zależało na tym by historia dwóch bohaterów trwała nadal. Postać z wąsem i w czerwonej czapce nadal znają i uwielbiają dzieci na całym świecie. Jak to możliwe?

Stwórz własny poziom gry dzięki klockom Lego Super Mario

Posiadacze zestawów Lego Super Mario mogą tworzyć własne poziomy gry i dowolnie je modyfikować. To od nich zależy jakie pułapki i których przeciwników spotka Mario na swojej drodze. Wykonane z wyjątkową dbałością o każdy szczegół, zestawy Lego w całości odwzorowują to co do tej pory można było widzieć jedynie na ekranach telewizorów. Zielone rury, kwiatki, przeciwnicy, główne postaci. Wszystko to można mieć u siebie w domu i dowolnie modyfikować. Ale to nie tylko na tym polega wyjątkowość Lego Super Mario

Interaktywne figurki Mario i Luigi, zbierają punkty, mówią, a nawet łapią drzemkę!

Firma Lego zdecydowanie stanęła na wysokości zadania i sprawiła, że zabawa Lego Super Mario jest niczym przechodzenie gry wideo. Tajemnica wyjątkowości serii Lego Super Mario leży w ludziku samego Mario, a także Luigiego. Zawarte w zestawach startowych postacie są interaktywne! Reagują na ruchy gracza, oraz na napotkane przeszkody, oraz bonusy. Dokładnie tak jak w grze, ludzik zbiera monety, może zdobyć bonusowy czas, a także zdobyć życie. Wszystko to wyświetli się na małym ekraniku, który umieszczony jest z przodu postaci. Dodatkowo figurki wydają dźwięki doskonale znane graczom.

Aby zacząć przygodę z Lego Super Mario, należy w pierwszej kolejności zakupić zestaw startowy. Zestawy te zawierają figurkę Mario, lub Luigiego oraz podstawowe części, z których można utworzyć pierwsze poziomy i zacząć zabawę. Aktualnie oferowane zestawy to:

– zestawy startowe – czyli wcześniej wspomniane już dwa zestawy zawierające interaktywnego ludzika Mario lub Luigiego

– zestawy dodatkowe – są to zestawy umożliwiające zbudowanie różnych elementów poziomu gry, od niewielkich po naprawdę imponujące

– zestawy postaci – 10 dodatkowych postaci, są to m.in. Goombrat, Mechakoopa czy Ant Trooper

– zestawy ulepszeń – czyli dodatkowe stroje dla głównych postaci.