Tego jeszcze nie było – kultowa gra video w formie klocków LEGO. Poznaj LEGO Super Mario

Gdy gra z konsoli przenosi się do świata rzeczywistego i do tego w formie klocków LEGO to musi być coś ekstra! Baw się u siebie w domu z LEGO Super Mario. Buduj poziomy, zdobywaj punkty, a na koniec połóż spać sympatycznego hydraulika w hamaku.

LEGO Super Mario – pomysł skazany na sukces

We współczesnym świecie trzeba zrobić coś szczególnego, by przebić się na rynku zabawek. Firma Lego ma niewątpliwie doświadczenie w tworzeniu całościowych serii wydawniczych, w których to za serią klocków idzie produkcja filmu, gra wideo oraz setki gadżetów. Tym razem jednak droga była odwrotna. Otóż na tapet wzięto ponad 30-letnią kultową grę video Super Mario i to ją w całości przeniesiono do świata równie kultowych klocków. I tak oto ze współpracy dwóch wielkich marek, Ninitendo oraz Lego, powstał nieprzeciętny projekt w postaci LEGO Super Mario

Lego Super Mario. Brzmi doskonale, ale na czym to wszystko ma polegać?

Założenie jest dość proste. Otrzymujemy możliwość budowania swoich poziomów gry przy użyciu klocków Lego. Proste? Proste. Nudne? No może trochę. Ale! Samo tworzenie poziomów to dopiero początek zabawy. Zaczynając przygodę z LEGO Super Mario, musimy kupić zestaw startowy. Do wyboru mamy dwa, jeden z Mariem, drugi z jego bratem Luigim. Do kompletu dołączono również kilka podstawowych elementów do rozpoczęcia zabawy.

Magia LEGO Super Mario tkwi w interaktywnych figurkach Mario i Luigiego

Ludziki nie dość, że idealnie odwzorowują postać bohaterskich hydraulików, to także są interaktywne. W miejscu oczu, ust oraz z przodu tułowia posiadają wyświetlacze LCD. Dzięki nim Mario do nas mruga, uśmiecha się, a także wyświetla różne animacje w trakcie przechodzenia przez stworzony poziom. Jakby tego było mało, figurki mówią oraz wydają z siebie dźwięki pochodzące z oryginalnej gry video. Mało?

Dla tych, dla których to wszystko nie wystarcza, jest jeszcze aplikacja.

Aplikacja na tablety i telefony jest dostępna do pobrania na wszystkich platformach. Tak naprawdę cała zabawa na dobre zaczyna się po jej zainstalowaniu. Gdy już założymy swoje konto, możemy sparować posiadaną postać z aplikacją i obserwować jej osiągnięcia na ekranie. Sama aplikacja umożliwia:

– przejrzenie dostępnych zestawów Lego super mario, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! ,

– zapoznanie się z instrukcją złożenia poszczególnych zestawów,

– branie udziału w wyzwaniach,

– podpowiada jaki poziom można skonstruować z posiadanych przez nas zestawów.